متفاوت بیاندیشید..

باما همراه شوید.

ورق های متال مش تحولی در  صنعت ساختمان و طراحی، ورق های اکسپندد سازه ای متناسب با آنچه در تفکر شماست.

01. متال مش

02. اکسپندد متال

03. استرچ متال


متال مش-اکسپندد متال

امروزه با پیشرفت تکنولوژی محصولات مورد استفاده در صنعت ساختمان تنوع گسترده ای یافته است و هر روزه شاهد رشد و پیشرفت روز افزون فن آوری و اختراعات در حوزه صنعت و به سبب آن در حوزه معماری و ساختمان هستیم که استفاده از ابزارهای دقیق تر، جلوگیری از هدر رفتن مصالح و در نهایت ساخت محصولات جدیدتر و به روزتر از نتایج آن است که از آن جمله می توان به ورقهای مشبک فلزی و یا توری های کششی فلزی که به اختصار نام متال مش را برای آن برگزیده ایم یکی از این محصولات می باشد. متال مش یا اکسپندد متال قطعه ای فلزی است که با استفاده از ایجاد شیار در ورقه های فلزی معمولی ساخته می گردد. این ورق های فلزی پس از ایجاد شیار کشیده شده و مجددا پرس می گردد که با توجه  به فواصل شیارها ضخامت ورق و مقدار و شدت کشش فرم های پر و خالی و توری مانند مختلفی از قبیل مربع لوزی تا چهار گوش های متقارن و نامتقارن و حتی الماس مانند تشکیل می گردد.

با توجه به فراوانی ورق های فلزی تنوع متریال و ضخامت آنها ایجاد طول بی نهایت در پروسه ساخت امکان آبکاری و رنگ آمیزی و ده ها مزیت دیگر کاربری های فراوانی برای متال مش قابل پیش بینی می باشد کاربری هایی از قبیل استفاده در نماهای مدرن استفاده در کف ها و سقف های کاذب، ساخت حصار ها، نرده ها، فنس ها، ساخت مبلمان فضاهای داخلی و خارجی، فضاهای شهری و حتی استفاده در صنایع خودروسازی که امید است مورد توجه صاحب نظران قرار گیرد.

در ادامه تعدادی از مزایای ورق های متال مش یا استرچ متال می پردازیم:

انعطاف پذیری بالا

پایداری متال مش ها در برابر عوامل جوی

زیبایی و تنوع طرح

سرعت بالا در اجرا و نصب آسان

مقاومت و استحکام بالا

قابلیت رنگ آمیزی و ابکاری و گالوانیزه کردن

قیمت مناسب و ارزش خرید بالا

سایه اندازی بسیار خوب روی نما

ظاهری

متفاوت

الف: جنسیت

متال مش ها با توجه به محل استفاده و نوع عملکرد می توانند جنسیت های مختلفی داشته باشند، به طور کلی تمامی صفحه ها یا پلیت های فلزی قابلیت تبدیل شدن به متال مش را دارا می باشند، بدین ترتیب متال مش ها محصول بسیار متنوع از نظر جنس و متریال هستند که قابلیت ساخته شدن با ورق های آلومینیومی، ورق های فولادی، ورق های مسی، ورق های فولادی سیاه و…را دارا می باشند.

تنوع در

شکل، اندازه

ب) ابعاد و اندازه:

متال مش ها محصولات متنوعی از لحاظ ابعاد، اندازه و شکل ظاهری می باشند و طول این ورق ها نامحدود است و با توجه به نوع کاربری تعیین می گردد همچنین ضخامت این ورق ها از 1 تا 8 میلیمتر متغیر بوده و بیشینه عرض آنها تا 2.5 متر قابل افزایش است. قابل ذکر است که در متال مش ها ابعاد فضاهای پر و خالی موجود سطح ورق نیز قابل تغییر می باشد. عرض فضاهای خالی موجود در سطح ورق که به اختصار به آن چشمه می گوییم از 3 میلیمتر تا 28 سانتیمتر متغیر بوده و چشمه هایی به ابعاد 3*6 سانتیمتر تا 28*5 سانتیمتر قابل تولید است.

استرچ متال – اکسپنددمتال

یکی از بزرگترین موارد استفاده از ورق های متال مش یا استرچ متال در صنعت ساختمان سازی می باشد. در ژاپن، آمریکا، کشورهای اروپایی و سایر کشورهای پیشرو در صنعت، طراحان به مدت طولانی با تحقیق به روی مواد فلزی سعی در تولید محصولاتی داشته اند که بیشترین تاثیر زیبایی شناسی را بر مخاطب داشته باشد.

متال مش آخرین دسته از این محصولات است.

این مصالح با توجه به قابلیت های فراوانی که دارا می باشند در عین سادگی اجرا کمک شایانی به آرشیتکت ها، طراحان و مهندسان در افزایش زیبایی بناها نموده و انتخاب گسترده ای از رنگ، بافت، طرح و اندازه در پیش روی طراحان قرار داده است.


چرا ورق های متال مش؟

متال مش با ساختار یکپارچه و بدون اتصال خود دارای پیامدهای زیر است:

    • پوشش کامل و با دوام: یکپارچگی موجود در متال مش از زنگ زدن و اکسید شدن آن جلوگیری خواهد کرد. همچنین با استفاده از گالوانیزه کردن یا رنگ آمیزی آن می توان به دوام و عمر طولانی تر آن کمک کرد.
    • ساختار پل گونه ی این گونه ورق ها باعث بالا رفتن مقاومت استاتیکی این محصول شده است. که منجر به استحکام بالاتر محصول نهایی خواهد شد.

    متال مش یا در اصطلاح انگلیسی Expanded Metal یا Stretch Metal با برش و کششی که توسط ماشین های صنعتی بر روی انواع ورق های فلزی انجام می شود به وجود می آید. به دلیل فرآیندهای ذکر شده که بر روی ورق انجام می شود، به این محصولات ورق های کششی، اکسپندد متال و استرچ متال هم گفته می شود که برگردان واژه ی انگلیسی است که پیشتر ذکر شد. از جمله برتری های ورق های کششی می توان به دور ریز کم، دوام بالا و همچنین ازدیاد تنوع در تولید و مصرف نسبت به دیگر محصولات این رده اشاره کرد.

    ورق های متال مش از لحاظ جنس متریال و طراحی دارای گستردگی فراوانی است. برای ساخت ورق های کششی می توان از ورق های آلومینیومی، فولادی، استیل، ورق های گالوانیزه و مسی استفاده کرد. همچنین از لحاظ ابعاد و اندازه قابلیت شخصی سازی و سفارشی سازی بسیار خوبی دارند.


ضخامت ورق متال مش

همانطور که در تصویر می بینید هر نوع ورق اکسپندد دارای پارامترهای مشخصی است که قابلیت سفارش آن در هنگام خرید وجود دارد. این پارامترها بیشتر مربوط به قطر ورق و اندازه ی چشمه می شود. پارامترها شامل:

ضخامت ورق که بین 1 تا 8 میلی متر متغییر است.
طول و عرض چشمه: بازه ی تغییر این دو پارامتر برای طول بین 32 تا 250 میلی متر و برای عرض آن بین 14 تا 100 میلی متر است.
پایه چشمه: به میزان بازشدگی شیار ها یا سوراخ های واقع در ورق گفته می شود. مقدار آن حداقل 4 و حداکثر 25 میلی متر تعریف شده است. با تغییر این مقدار، میزان دید، عبور نور و باد کنترل می گردد.

 

جزئیات اندازه متال مش- چشمه متال مش- چشمه اکسپندد متال - پاردیک مش ارائه دهنده انواع ورق های کششی- متال مش چیست؟
پاردیک مش تولیدکننده انواع ورق های متال مش یا استرچ متال،اکسپندد

نهایت خلاقیت و نوآوری

با ورقه های متال مش

محصول کاربردی گروه صنعتی پاردیک

گروه صنعتی پاردیک

گروه صنعتی پاردیک با نام سابق شرکت پوشش، فعالیت خود را در زمینه عایق های ساختمانی از سال 1357 آغاز کرده است .این مجموعه در جهت پیشبرد اهداف خود در صنعت ساختمان از سال 1381 اقدام به همکاری با شرکت های بنام خاورمیانه در صنعت تولید درب وپنجره های دو جداره نمود و پس از قریب به یک دهه کسب تجربه و تخصص در امور مختلف این صنعت ، فاز اول کارخانه تولیدی خود را با بهره گیری از دستگاه های تمام اتوماتیک وCNC روز دنیا در سال 1391بنا نهاد و سپس در فاز دوم انواع ورقه های کششی متال مش را آغاز کرد.

پاسخگویی پشتیبانی: ۱۷:۰۰ – ۰۰۸:۰
نشانی: اصفهان، خیابان سعادت آباد
شماره تماس: ۹۵۰۱۶۹۵۰-۰۳۱