متفاوت بیاندیشید..

باما همراه شوید.

ورق های متال مش تحولی در  صنعت ساختمان و طراحی  ،ورق های اکسپندد سازه ای متناسب با آنچه در تفکر شماست.

01. متال مش

02. اکسپندد متال

03. استرچ متال


متال مش-اکسپندد متال

امروزه با پیشرفت تکنولوژی محصولات مورد استفاده در صنعت ساختمان تنوع گسترده ای یافته است و هر روزه شاهد رشدوپیشرفت  روز افزون فن آوری و اختراعات در حوزه صنعت و به سبب آن در حوزه معماری و ساختمان هستیم که استفاده از ابزارهای دقیق تر ،جلوگیری از هدر رفتن مصالح و در نهایت ساخت محصولات جدیدتر و به روزتر از نتایج آن است که از آن جمله میتوان به ورقهای مشبک فلزی و یا توری های کششی فلزی که به اختصار نام متال مش را برای ان برگزیده ایم یکی از این محصولات میباشد. متال مش یا اکسپندد متال قطعه ای فلزی است که با استفاده از ایجاد  شیار در ورقه های فلزی معمولی ساخته میگردد.این ورق های فلزی پس از ایجاد شیار کشیده شده و مجددا پرس میگردد که با توجه  به فواصل شیارها ضخامت ورق و مقدار و شدت کشش فرمهای پر و خالی و توری مانند نختلفی از قبیل مربع لوزی تا چهار گوشهای متقارن و نامتقارن و حتی الماس مانند تشکیل میگردد.

باتوجه به فراوانی ورقهای فلزی تنوع متریال و ضخامت آنها ایجاد طول بینهایت در پروسه ساخت امکان آبکاری و رنگ آمیزی و ده ها مزیت دیگر کاربری های فراوانی برای متال مش قابل پیش بینی میباشد کاربری هایی از قبیل استفاده در نماهای مدرن استفاده در کفها و سقفهای کاذب ساخت حصارها و نرده ها و فنس ها ساخت مبلمان فضاهای داخلی و خارجی وفضاهای شهری و حتی استفاده در صنایع خودروسازی که امید است مورد توجه صاحب نظران قرار گیرد.

در ادامه تعدادی از مزایای ورق های متال مش یا استرچ متال میپردازیم:

انعطاف پذیری بالا

پایداری متال مش ها در برابر عوامل جوی

زیبایی و تنوع طرح

سرعت بالا در اجرا و نصب آسان

مقاومت و استحکام بالا

قابلیت رنگ آمیزی و ابکاری و گالوانیزه کردن

قیمت مناسب و ارزش خرید بالا

سایه اندازی بسیار خوب روی نما

ظاهری

متفاوت

آلف:جنسیت

متال مش های با توجه به محل استفاده و نوع عملکرد میتواند جنسیت های مختلفی داشته باشند بطور کلی تمامی صفحه ها یا پلیت های فلزی قابلیت تبدیل شدن به متال مش را دارا میباشندبدین ترتیب متال مش ها محصول بسیار متنوع از نظر جنس ومتریال میباشد که قابلیت ساحته شدن با ورقهای آلومینیومی ورقهای فولادی و رقهای مسی ورقهای فولادی سیاه و…را دارا میباشند.

تنوع در

شکل ،اندازه

ب:ابعاد و اندازه:

متال مش ها محصولات متنوعی از لحاظ ابعاد و اندازه و شکل ضاهری میباشندوطول این ورقها نامحدود است و باتوجه به نوع کاربری تعیین میگردد همچنین ضخامت این ورقها از1تا 8 میلیمتر متغیر بوده و بیشینه عرض انها تا2.5 متر قابل افزاریش است.قابل دکر است که در متال مش ها ابعاد فضاهای پرو خالی موجودسطح ورق نیز قابل تغییر میباشد.عرض فضاهای خالی موجود در سطح ورق که به اختصار بع آن چشمه میگوییماز 3 میلیمتر تا28 سانتیمتر متغیر بوده و چشمه هایی به ایعاد3*6سانتیمتر تا28*5سانتیمتر قابل تولید است.

استرچ متال -اکسپنددمتال

یکی از بزرگترین موارد استفاده از ورقهای متال مش یا استرچ متال در صنعت ساختمان سازی میباشد.در ژاپن ،امریکا ،کشورهای اروپایی و سایر کشورهای پیشرو در صنعت،طراحان به مدت طولانی با تحقیق به روی مواد فلزی سعی در تولید محصولاتی داشته اند که بیشترین تاثیر زیبایی شناسی را بر مخاطب داشته باشد.

متال مش آخرین دسته از این محصولات است.

این مصالح با توجه به قابلیت های فراوانی که دارا میباشد در عین سادگی اجرا کمک شایانی به آرشیتکت ها ،طراحان و مهندسان در افزایش زیبایی بناها نموده و انتخاب گسترده ای از رنگ،بافت طرح و اندازه در پیش روی طراحان قرار داده است.


چرا ورق های متال مش؟

متال مش با ساختار یکپارچه و بدون اتصال خود دارای پیامدهای زیر است:

    • پوشش کامل و با دوام: یکپارچگی موجود در متال مش از زنگ زدن و اکسید شدن آن جلوگیری خواهد کرد. همچنین با استفاده از گالوانیزه کردن یا رنگ آمیزی آن می توان به دوام و عمر طولانی ترآن کمک کرد.
    • ساختار پل گونه ی این گونه ورق ها باعث بالا رفتن مقاومت استاتیکی این محصول شده است. که منجر به استحکام بالاتر محصول نهایی خواهد شد.

    متال مش یا در اصطلاح انگلیسی Expanded Metal یا Stretch Metal با برش و کششی که توسط ماشین های صنعتی بر روی انواع ورق های فلزی انجام می شود به وجود می آید. به دلیل فرآیند های ذکر شده که بر روی ورق انجام می شود، به این محصولات ورق های کششی ، اکسپندد متال و استرچ متال هم گفته می شود که برگردان واژه ی انگلیسی است که پیشتر ذکر شد. از جمله برتری های ورق های کششی می توان به دور ریز کم، دوام بالا و همچنین ازدیاد تنوع در تولید و مصرف نسبت به دیگر محصولات این رده اشاره کرد.

    ورق های متال مش از لحاظ جنس متریال و طراحی دارای گستردگی فراوانی است. برای ساخت ورق های کششی می توان از ورق های آلومینیومی، فولادی، استیل، ورق های گالوانیزه و مسی استفاده کرد. همچنین از لحاظ ابعاد و اندازه قابلیت شخصی سازی و سفارشی سازی بسیار خوبی دارند.


ضخامت ورق متال مش

همانطور که در تصویر می بینید هر نوع ورق اکسپندد دارای پارامترهای مشخصی است که قابلیت سفارش آن در هنگام خرید وجود دارد. این پارامترها بیشتر مربوط به قطر ورق و اندازه ی چشمه می شود. پارامترها شامل:

ضخامت ورق که بین 1 تا 8 میلی متر متغییر است.
طول و عرض چشمه؛ بازه ی تغییر این دو پارامتر برای طول بین 32 تا 250 میلی متر و برای عرض آن بین 14 تا 100 میلی متر است.
پایه چشمه : به میزان بازشدگی شیار ها یا سوراخ های واقع در ورق گفته می شود. مقدار آن حداقل 4 و حداکثر 25 میلی متر تعریف شده است. با تغییر این مقدار، میزان دید، عبور نور و باد کنترل می گردد.

 

جزئیات اندازه متال مش- چشمه متال مش- چشمه اکسپندد متال - پاردیک مش ارائه دهنده انواع ورق های کششی- متال مش چیست؟
پاردیک مش تولیدکننده انواع ورق های متال مش یا استرچ متال،اکسپندد

نهایت خلاقیت و نوآوری

با ورقه های متال مش

محصول کاربردی گروه صنعتی پاردیک

گروه صنعتی پاردیک

گروه صنعتی پاردیک با نام سابق شرکت پوشش، فعالیت خود را در زمینه عایق های ساختمانی از سال 1357 آغاز کرده است .این مجموعه در جهت پیشبرد اهداف خود در صنعت ساختمان از سال 1381 اقدام به همکاری با شرکت های بنام خاورمیانه در صنعت تولید درب وپنجره های دو جداره نمود و پس از قریب به یک دهه کسب تجربه و تخصص در امور مختلف این صنعت ، فاز اول کارخانه تولیدی خود را با بهره گیری از دستگاه های تمام اتوماتیک وCNC روز دنیا در سال 1391بنا نهاد و سپس در فاز دوم انواع ورقه های کششی متال مش را آغاز کرد.

پاسخگویی پشتیبانی: ۱۷:۰۰ – ۰۰۸:۰
نشانی: اصفهان، خیابان سعادت آباد
شماره تماس: ۹۵۰۱۶۹۵۰-۰۳۱