انواع ورق های متال مش و کاربرد آن ها

پاردیک مش-انواع ورق های متال مش یا اکسپندد متال

انواع ورق های متال مش و کاربرد آن ها

انواع ورق های متال مش و کاربرد آن ها 1500 1125 عاطفه زمانی

در این مقاله به بررسی انواع ورق های متال مش و کاربرد آن ها می پردازیم. انواع مختلف ورق های متال مش که به آن ها ورق فلزی سوراخ دار هم می گویند را می توان با توجه به ویژگی های مش، آلیاژ استفاده شده، اندازه دهانه، قطر پایه و ضخامت پایه تقسیم بندی کرد. برای تولید ورق متال مش، ورق های فلزی به دستگاه های انبساط خورانده می شوند. هر دستگاه دارای یک الگوی خاص است که به طور همزمان با گسترش ورق، شیارهایی را بروی ورق ایجاد می کند. استفاده از فرآیند برش و کشش همزمان باعث کاهش ضایعات فلزی می شود و هزینه های تولید این ورق ها به شکل قابل توجهی کاهش می دهد.

در روند انبساط هیچ فلزی از بین نمی رود. علاوه بر این، محصول نهایی در هر کیلوگرم قویتر و در هر متر سبک تر از اندازه اصلی است. از آن جایی که ورق های فلزی متال مش، بافته یا جوش نمی خورند و برش مقطعی ندارند به هیچ وجه امکان باز شدن و شکستگی نداشته و استحکام فوق العاده بالایی دارند. ورق های متال مش با توجه به کاربرد یا نیاز در اندازه های مختلف قابلیت برش دارند.

ضخامت ورق های فلزی متال مش بین 1 تا 8 میلی متر متغیر است. طول و عرض چشمه ها متغیر است که برای طول بین 32 تا 250 میلی متر و برای عرض بین 14 تا 100 میلی متر است. پایه چشمه به میزان بازشدگی شیارها یا سوراخ های واقع در ورق گفته می شود. مقدار آن حداقل 4 و حداکثر 25 میلی متر تعریف شده است. با تغییر این مقدار، میزان دید، عبور نور و باد کنترل می گردد.

انواع ورق های متال مش و کاربرد آن ها

ورق های منبسط شده متال مش تنوع بالایی دارند ولی به طور کلی به چهار نوع اساسی که شامل ورق متال مش افزایش یافته یا استاندارد، مسطح، Grating و مش های معماری (یا تزئینی) تقسیم می شوند. معیار این تقسیم بندی، کاربرد اصلی هر یک از ورق هاست.

  • Standard Expanded Sheet

یک محصول تمام شده پس از برش و باز شدن است که اغلب به دلیل برجستگی های متناوب تشکیل شده روی سطح آن به عنوان فلز منبسط برجسته نامیده می شود.

  • Flattened Expanded Sheet

یک ورق فلزی منبسط پهن شده و مسطح است که سطح صافی دارد. ورق منبسط پهن شده حدود 5٪ سبک تر از ورق منبسط استاندارد است.

  • Expanded Metal Grating

ورق فلزی منبسط سنگینی است که از ورق فولاد کربن ساخته می شود و هیچ گونه اتصال یا جوشکاری ندارد. هر ورق این نوع مش یک ورق محکم از فولاد است.

ورقهای فلزی متال مش دارای اشکال مختلف الماس، لوزی، بیضی و… هستند. اما در میان اشکال مختلف چشمه ها، طرح های الماس به دلیل نحوه جذب انرژی در شکل و همچنین مقاومت در برابر تغییر شکل مکانیکی پس از نصب، از محبوب ترین اشکال به حساب می آید. برای چشمه طرح الماس، حداقل چهار زاویه مختلف وجود دارد که شامل دو زاویه حاد و دو زاویه مبهم می باشد.

هرچه زاویه های چشمه بزرگتر باشند، ورق قدرت کمتری خواهد داشت زیرا فضای زیادی در داخل ورق وجود دارد. با این حال، اگر زاویه ها خیلی کوچک هم باشند، باز از قدرت ورق کاسته می شود زیرا چشمه های موجود در ورق  بیش از حد به هم نزدیک هستند، بنابراین جایی برای نگهداری ساختار وجود ندارد. پس از اشکال چشمه ها، نکته ای که در میزان جذب انرژی و پخش شدن انرژی در ورق استرچ متال تاثیرگذار است اندازه و زاویه اشکال چشمه ها می باشد.

الگوهای مختلف انواع ورق های متال مش و کاربرد آن ها

  1. الگوهای مش باز

الگوی مش باز دارای چشمه های بزرگ با دهانه های باز است که جریان هوای کافی و دسترسی به نور را فراهم می کند و همچنین به عنوان یک مانع فیزیکی عمل می کند. مش باز می تواند به عنوان یک مانع فیزیکی قابل استفاده باشد و هم به عنوان یک نورگیر و ضد آفتاب برای ساختمان باشد. با توجه به جهتی که ساختمان رو به آن قرار دارد، میزان تابش مستقیم آفتاب در هر روز دما و نور مطلوب را دریافت می کند، الگوهای باز می توانند به عنوان ضد آفتاب مفید واقع شوند.

یکی دیگر از موارد استفاده از ورق های کششی متال مش به عنوان صفحه های حریم خصوصی می باشد اما با توجه به اینکه این ورق های فلزی مشبک هستند درجه ای از دید را ارائه می دهند به همین دلیل لازم است که با عناصر دیگر همچون صفحات شیشه ای به کار برده شوند. این ورق ها محافظ خوبی برای جلوگیری از انتشار صدا نیز می باشند.

  1. الگوهای مش بسته

در الگوی مش بسته، عرض و طول چشمه های متال مش کمتر می باشد و قسمت های فلزی ورق بیشتر خواهد بود. این الگو مناسب استفاده در فضاهایی می باشد که لازم است دید بسیار محدود باشد و همچنین از محافظت بیشتری برخوردار باشد. محدود کردن میزان نور خورشید که از مش فلزی عبور می کند در برخی موارد حیاتی است. با توجه به اینکه این ورق ها در تنظیم دما نقش اساسی دارند، جهت گیری سطح مورد نظر و قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند به معنای کاهش میزان نور مرئی باشد. از شبکه های فلزی همچنین می توان بخشی یا تمام دفاتر، راهروها، اتاق های کنفرانس و سایر مکان هایی را که نیاز به ایجاد احساس باز بودن و انتظار برای حفظ حریم شخصی دارند متعادل کرد.

انواع ورق های متال مش و کاربرد آن ها
  1. پرده های مشبک فلزی

پرده های مشبک فلزی انعطاف پذیرتر از نصب های ثابت مش فلزی هستند. پرده ها بسته به نحوه نصب می توانند عملکرد منحصر به فردی داشته باشند. با قرار دادن پرده های مشبک فلزی در یک مسیر کشویی، تقسیم فضاها در صورت لزوم بسیار آسان خواهد شد. همچنین برای ایجاد حریم خصوصی و در عین حال جدا کردن فضاهای اداری پرده های مش فلزی نقش مهمی خواهند داشت. پرده ها همچنین می توانند در یک موقعیت ثابت نصب شوند، به عنوان یک مانع دائمی که هنوز هم اجازه عبور نور و گردش هوا را می دهد. کاربردهای بالقوه پرده های مشبک فلزی شامل کناره های راه پله های باز است، جایی که مش می تواند نیازهای ایمنی و همچنین یک هدف زیبایی را پر کند و در مقابل پنجره های خارجی، که پرده های مش فلزی می توانند به عنوان نورگیر و ضد آفتاب عمل کنند.

فروش انواع ورق متال مش باکیفیت

با وجود انواع ورق های متال مش و کاربرد آن ها و همچنین الگوهای فلزی مختلف در این ورق ها، یافتن بهترین تناسب برای پروژه شما نیازمند ارتباط با یک تامین کننده قابل اعتماد و باتجربه مش فلزی است تا بتوانید در تمام مراحل کار روی پشتیبانی آگاهانه وی حساب کنید.

مجموعه پاردیک مش با بیش از سالها تجربه در زمینه ارائه طیف گسترده ای از محصولات ورق فلزی متال مش با تنوع بالا و رنگ های مختلف در خدمت مشتریان عزیز است تا بتواند بهترین و با کیفیت ترین ورق های فلزی متال مش را تامین نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان پاردیک تماس بگیرید

03136685368 – 03136672141

با تماس با کارشناسان متخصص پاردیک می توانید علاوه بر استفاده از مشاوره رایگان کارشناسان، از مراحل انجام کار و قیمت گذاری پروژه خود مطلع شوید.

پاردیک مش تولیدکننده انواع ورق های متال مش یا استرچ متال،اکسپندد

نهایت خلاقیت و نوآوری

با ورقه های متال مش

محصول کاربردی گروه صنعتی پاردیک

گروه صنعتی پاردیک

گروه صنعتی پاردیک با نام سابق شرکت پوشش، فعالیت خود را در زمینه عایق های ساختمانی از سال 1357 آغاز کرده است .این مجموعه در جهت پیشبرد اهداف خود در صنعت ساختمان از سال 1381 اقدام به همکاری با شرکت های بنام خاورمیانه در صنعت تولید درب وپنجره های دو جداره نمود و پس از قریب به یک دهه کسب تجربه و تخصص در امور مختلف این صنعت ، فاز اول کارخانه تولیدی خود را با بهره گیری از دستگاه های تمام اتوماتیک وCNC روز دنیا در سال 1391بنا نهاد و سپس در فاز دوم انواع ورقه های کششی متال مش را آغاز کرد.

پاسخگویی پشتیبانی: ۱۷:۰۰ – ۰۰۸:۰
نشانی: اصفهان، خیابان سعادت آباد
شماره تماس: ۹۵۰۱۶۹۵۰-۰۳۱