توری فلزی اکسپندد در صنعت خودرو سازی

کاربرد توری فلزی اکسپندد متال در خودروسازی

توری فلزی اکسپندد در صنعت خودرو سازی

توری فلزی اکسپندد در صنعت خودرو سازی 800 533 عاطفه زمانی

کاربرد توری فلزی اکسپندد در صنعت خودروسازی یکی دیگر از موارد استفاده از توری فلزی اکسپندد متال است که از اهمیت بالایی برخوردار است. استحکام، دوام و مقاومت بالای توری های فلزی اکسپندد متال باعث شده که از این توری های فلزی در ساخت انواع قطعات فلزی خودرو استفاده شود. در این مقاله سعی داریم انواع کاربردهای توری فلزی اکسپندد متال را در صنعت خودروسازی جهانی معرفی نماییم.

توری فلزی اکسپندد متال در صنعت خودروسازی

ورق های فلزی اکسپندد متال قابلیت تولید با متریال های مختلف از جمله ورق های مستحکم فولادی، آهنی، فولاد ضدزنگ و… را دارند از این رو می توان در طراحی و ساخت انواع قطعات فلزی خودرو از آن ها استفاده کرد. برندهای مطرح خودروسازی جهانی هر ساله برای افزایش کیفیت محصولات خود از قطعات با متریال های جدید در طراحی خودروهای خود استفاده می کنند که دوام و استحکام بیشتری داشته باشد. توری فلزی اکسپندد از متریال های مناسب برای افزایش کیفیت و دوام در ساخت قطعات فلزی مختلف خودرو به حساب می آید.

برای آشنایی با کاربردهای بیشتر توری های اکسپندد همچون کاربرد توری اکسپندد متال در ساخت وسایل فلزی می توانید مقاله ساخت وسایل فلزی با توری لوزی اکسپندد مطالعه نمایید:

کاربردهای توری فلزی اکسپندد در خودروسازی

استفاده از توری فلزی اکسپندد در صنعت خودروسازی بستگی به طراحان ساخت خودرو دارد. باتوجه به این که ورق های فلزی اکسپندد متال از متریال های جدید به حساب می آیند استفاده از آن ها ارتباط مستقیمی با ایده و خلاقیت طراحان ساخت خودرو دارد. توری فلزی اکسپندد با توجه به ساختار مشبکی که دارد گزینه مناسبی برای توری های فیلتراسیون می باشد. همچنین مقاومت و استحکام این توری های فلزی و پایداری در برابر عوامل مختلف جوی باعث شده که از آن ها برای قسمت های باربری خودرو نیز استفاده شود. در ادامه انواع کاربردهای توری اکسپندد متال در بخش های مختلف صنعت خودروسازی را نام می بریم:

1- توری اکسپندد در ساخت فویل ایمنی سرکوب انفجار خودرو

ساخت فویل ایمنی سرکوب انفجار خودرو با استفاده از توری اکسپندد متال می تواند برای جلوگیری از انفجار در مخازن ذخیره سوخت استفاده شود. فویل با توری فلزی اکسپندد همچنین می تواند به عنوان محافظ حرارتی در قطار قدرت خودرو استفاده شود.

2- کوره خودرو با توری فلزی اکسپندد متال

کوره فلزی ساخته شده با ورق فلزی اکسپندد متال در جلوی وسایل نقلیه، از جمله کامیون، وسایل نقلیه کشاورزی و… باعث وارد کردن هوای تازه به داخل کندانسور رادیاتور و کولر گازی است. به این ترتیب، عملکرد اتلاف گرما کامل است و عمر مفید آن بیشتر از قبل خواهد بود. علاوه بر این، توری های فلزی اکسپندد متال دارای عملکرد تزئینی برجسته ای هستند، الگوها و رنگ های مختلف ورق های فلزی  می توانند ظاهری خاص به وسایل نقلیه ببخشند.

3- گارد جلو خودرو با توری فلزی اکسپندد متال (car grills with expanded metal)

یکی از برجسته ترین کاربردهای توری فلزی اکسپندد متال در صنعت خودرو سازی استفاده از آن در گارد جلویی یا گریل جلویی انواع خودرو می باشد. گردش هوا با استفاده از توری اکسپندد متال می تواند هوای خنک تازه را وارد کندانسور کند و گرمای خوبی را حفظ کند.
عایق حرارتی کوره اتومبیل با توری اکسپندد آلومینیومی دارای عایق حرارتی فوق العاده ای است، حتی در هوا با دمای بالا که از کوره عبور می کند می تواند شرایط خوبی را حفظ کند. مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی یکی دیگر از مزیت های استفاده از توری اکسپندد متال در گریل جلویی خودرو است که دارای عملکرد عالی در برابر خوردگی و زنگ زدگی است و می تواند عمر طولانی را تضمین کند.

4- توری اکسپندد متال در بلندگوهای خودرو

توری لوزی اکسپندد متال برروی سطح انواع مختلف بلندگوها نصب می شود. توری اکسپندد متال با کیفیت بالا ساخته می شود و قسمت داخلی اسپیکر را در برابر ضربه خارجی و نفوذ اجسام خارجی محافظت کند. همچنین استفاده از توری اکسپندد متال در بلندگو و باندهای خودرو می تواند صدا را در حال عبور و پخش تضمین کند.

مزیت های استفاده از توری فلزی اکسپندد در خودروسازی

1- کاهش هزینه

با وجود حداقل ضایعات ناشی از فرآیند تولید توری فلزی اکسپندد و توانایی دستیابی به بازدهی حداکثر 10: 1 مش به مواد، استفاده از توری فلزی اکسپندد متال نقش مهمی برای کاهش چشمگیر هزینه ها خواهد داشت.

2- تا 80 درصد سبک تر و قوی تر

ورق فلزی اکسپندد متال با توجه به فرایند تولید آن می تواند کمتر از 80 درصد از مواد اولیه ای که از آن بدست آمده است وزن داشته باشد و باعث کاهش سریع وزن در قطعات موجود خودرو می شود. همچنین ورق اکسپندد متال به دلیل طراحی ذاتی از افزایش مقاومت به وزن سود می برد.

فروش انواع توری فلزی اکسپندد متال در پاردیک مش

در این مقاله سعی کردیم شما را با کاربرد توری های فلزی اکسپندد متال  و نقش آن ها در ساخت قطعات فلزی مختلف در خودروها آشنا کنیم، از این رو با توجه به کاربردهای فراوان این محصولات در صنعت خودروسازی جهانی و مزایایی که دارند، سعی کنید در زمان خرید توری اکسپندد متال حتما به نمایندگان فروش این توری ها مراجعه کنید و به صورت متفرقه توری های فلزی را خریداری نکنید. گروه صنعتی پاردیک مش از تولید کنندگان برتر توری فلزی اکسپندد متال می باشد که طبق استانداردهای قیمت گذاری آماده فروش انواع توری کششی اکسپندد متال با کیفیت استاندارد می باشد. گروه صنعتی پاردیک مش، تولید کننده، طراح و اجرا کننده انواع توری فلزی اکسپندد در پروژه های مختلف می باشد که با سال ها تجربه در این زمینه، آماده مشاوره های طراحی و اجرا در پروژه های شما می باشد.


برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان پاردیک تماس بگیرید


03136685368 – 03136672141

پاردیک مش تولیدکننده انواع ورق های متال مش یا استرچ متال،اکسپندد

نهایت خلاقیت و نوآوری

با ورقه های متال مش

محصول کاربردی گروه صنعتی پاردیک

گروه صنعتی پاردیک

گروه صنعتی پاردیک با نام سابق شرکت پوشش، فعالیت خود را در زمینه عایق های ساختمانی از سال 1357 آغاز کرده است .این مجموعه در جهت پیشبرد اهداف خود در صنعت ساختمان از سال 1381 اقدام به همکاری با شرکت های بنام خاورمیانه در صنعت تولید درب وپنجره های دو جداره نمود و پس از قریب به یک دهه کسب تجربه و تخصص در امور مختلف این صنعت ، فاز اول کارخانه تولیدی خود را با بهره گیری از دستگاه های تمام اتوماتیک وCNC روز دنیا در سال 1391بنا نهاد و سپس در فاز دوم انواع ورقه های کششی متال مش را آغاز کرد.

پاسخگویی پشتیبانی: ۱۷:۰۰ – ۰۰۸:۰
نشانی: اصفهان، خیابان سعادت آباد
شماره تماس: ۹۵۰۱۶۹۵۰-۰۳۱