رنگ آمیزی انواع توری لوزی کششی

انواع روش های رنگ آمیزی توری لوزی کششی

رنگ آمیزی انواع توری لوزی کششی

رنگ آمیزی انواع توری لوزی کششی 594 528 عاطفه زمانی

انواع توری لوزی کششی قابلیت رنگ آمیزی، آبکاری و گالوانیزه کردن را دارند. رنگ آمیزی توری های لوزی علاوه بر زیبایی ظاهری به افزایش مقاومت و دوام آن ها در برابر عوامل مختلف می انجامد. با توجه به این که هیچ نقطه جوشی بروی سطح توری لوزی کششی وجود ندارد رنگ آمیزی توری ها از کیفیت مطلوبی برخوردار خواهد بود. برای رنگ آمیزی توری های کششی می توان از انواع مختلف رنگ های مایع، گالوانیزه کردن، رنگ های کوره ای (رنگ های پودری یا رنگ های الکترواستاتیک) استفاده نمود که در ادامه این مقاله با هر یک از روش ها آشنا خواهید شد.

انواع روش های رنگ آمیزی توری لوزی کششی

توری لوزی کششی از جمله متریال هایی است که به راحتی قابلیت رنگ آمیزی دارد. رنگ آمیزی توری لوزی کششی موجب می شود استفاده و کاربرد آن ها در پروژه های مختلف ساخت و ساز افزایش پیدا کند. با توجه به این که امروزه استفاده از رنگ ها در دکوراسیون داخلی و خارجی پروژه های ساختمانی بسیار مرسوم شده است مطمئنا متریالی قابل استفاده خواهد بود که قابلیت رنگ آمیزی نیز داشته باشد. توری های لوزی فلزی استرچ متال با روش های مختلف رنگ آمیزی قابل رنگ شدن هستند.

1- گالوانیزه کردن و رنگ آمیزی ورق گالوانیزه شده

گالوانیزه کردن از جمله فرآیند های قابل انجام بروی ورق های فلزی مختلف از جمله فولاد، آهن و… می باشد که از رنگ زدگی فلزات جلوگیری می کند. برای گالوانیزه کردن، ورق های فلزی داخل استخرهایی از روی مذاب غوطه ور می شوند و تمامی سطح فلز پوشیده از روی می گردد. باتوجه به این که فلزات تمایل به ترکیب شدن با اکسیژن دارند و در نهایت موجب پوسیدگی و زنگ زدگی آن ها می شود لازم است پس از گالوانیزه کردن، با رنگ نیز پوشانده شوند. باتوجه به این که توری لوزی کششی، متریالی فلزی دارد برای رنگ آمیزی توری لوزی کششی لازم است که فرآیند گالوانیزه کردن توری لوزی و رنگ آمیزی توری لوزی به طور کامل انجام پذیرد.

انواع توری لوزی کششی رنگ شده

2- رنگ آمیزی توری لوزی کششی به روش الکترواستاتیک (پودری)

یکی دیگر از روش های رنگ آمیزی برای انواع توری لوزی کششی، رنگ کردن به روش پودری یا الکترواستاتیک است. در این روش، رنگ پودری به طور اتوماتیک، یکنواخت و یک لایه بروی ورق فلزی توسط تفنگ های مخصوص پاشیده می شود. این نوع از رنگ های پودری دارای بار مغناطیسی هستند و به همین دلیل پس از پاشیده شدن، سطح ورق ها کاملا یکدست و براق می شود. ماندگاری این نوع پوشش رنگ بروی ورق های فلزی توسط جریان الکتریکی اعمال می شود. همچنین برای فیکس شدن پوشش رنگ پودری، ورق ها در کوره های حرارتی با دمای بالا قرار می گیرند.

3- رنگ آمیزی توری لوزی کششی به روش مایع

برای رنگ آمیزی توری لوزی کششی به روش مایع، رنگ های تهیه شده به صورت مایع می باشند که طی فرآیندی بروی سطح ورق پاشیده می شوند. پس از پاشیده شدن کامل رنگ بروی سطح ورق، مرحله خشک شدن ورق های فلزی انجام می شود. رنگ آمیزی توری لوزی کششی به روش مایع نسبت به روش الکترواستاتیک و پودری کیفیت پایین تری دارد ولی قیمت آن مقرون به صرفه تر است.

رنگ آمیزی انواع توری لوزی کششی

3- رنگ آمیزی توری لوزی فلزی به روش آنودایزینگ

باتوجه به این که ورق های فلزی کششی از متریال های مختلفی همچون فولاد، آهن، استیل، آلومینیوم و… ساخته می شوند برای رنگ آمیزی این دسته از ورق های فلزی از روش های مختلف رنگ آمیزی می توان استفاده نمود. یکی از روش های مناسب برای رنگ آمیزی ورق های فلزی کششی آلومینیومی رنگ آمیزی به روش آنودایزینگ است که در این روش لایه ای از اکسید طبیعی بر روی سطح ورق های کششی ایجاد می شود. آنودایزینگ علاوه بر افزایش مقاومت در برابر خورندگی باعث ثبات رنگ در ورق نیز می شود. پوشش آنودایز بروی سطح ورق های آلومینیومی براق بودن و درخشندگی خوبی دارد که در طراحی نمای دکوراتیو فلزی بسیار قابل توجه خواهد بود.

انواع ورق کششی اکسپندد متال

مزیت های رنگ آمیزی توری لوزی کششی 

دکوراسیون داخلی المان های متنوعی دارد و متریالی می تواند در طراحی داخلی بیشترین کاربرد را داشته باشد که منعطف باشد و بتوان آن را با دیگر المان های موجود در فضا هماهنگ کرد. توری لوزی کششی استرچ متال علاوه بر تنوع بافتی که دارد قابلیت رنگ آمیزی نیز دارد. این قابلیت باعث شده که بتوان توری های لوزی استرچ متال را با رنگ آمیزی متنوع در دکوراسیون داخلی جای داد. از توری لوزی های رنگ شده می توان به عنوان روکش دیوار در ساختمان های اداری، تجاری، تفریحی و مراکز خرید به دلیل سطح روشن و زیبا استفاده کرد. جداکننده ها و دیوارهای خسته کننده ای که در دکوراسیون داخلی فضاهای بزرگ تفریحی یا تجاری وجود دارند را می توان با استفاده از توری لوزی رنگ شده به فضاهایی منعطف و پویا تبدیل کرد.

رنگ آمیزی توری های لوزی موجب ایجاد تنوع و جذابیت بصری بالایی در این نوع از توری های فلزی می شود از این رو طراحان و معماران برای اجرای ایده های خود با استفاده از توری لوزی کششی در پروژه های ساخت و ساز خلاقانه تر عمل خواهند کرد.

برای آشنایی بیشتر با دیگر مزیت های ورق فلزی کششی پیشنهاد می کنیم مقاله مزایای ورق فلزی کششی را مطالعه نمایید:

بیشتر بخوانید: مزایای ورق فلزی کششی

پاردیک مش، عرضه کننده انواع توری لوزی کششی رنگی

در این مقاله سعی کردیم انواع روش های رنگ آمیزی توری لوزی کششی را به طور کامل شرح دهیم با توجه به این که توری لوزی کششی قابلیت تولید در رنگ های مختلف را دارد استفاده از این توری های لوزی در پروژه های مختلف ساخت و ساز روز به روز در حال افزایش است. از این رو پیشنهاد می شود برای خرید انواع توری لوزی کششی حتما به نمایندگان فروش این توری ها مراجعه کنید و به صورت متفرقه توری های لوزی را خریداری نکنید. گروه صنعتی پاردیک مش از تولید کنندگان برتر توری لوزی کششی می باشد که با ارائه لیست قیمت به روز از توری لوزی کششی طبق استانداردهای قیمت گذاری آماده فروش انواع توری کششی با کیفیت استاندارد می باشد.


برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان پاردیک تماس بگیرید


03136685368 – 03136672141

پاردیک مش تولیدکننده انواع ورق های متال مش یا استرچ متال،اکسپندد

نهایت خلاقیت و نوآوری

با ورقه های متال مش

محصول کاربردی گروه صنعتی پاردیک

گروه صنعتی پاردیک

گروه صنعتی پاردیک با نام سابق شرکت پوشش، فعالیت خود را در زمینه عایق های ساختمانی از سال 1357 آغاز کرده است .این مجموعه در جهت پیشبرد اهداف خود در صنعت ساختمان از سال 1381 اقدام به همکاری با شرکت های بنام خاورمیانه در صنعت تولید درب وپنجره های دو جداره نمود و پس از قریب به یک دهه کسب تجربه و تخصص در امور مختلف این صنعت ، فاز اول کارخانه تولیدی خود را با بهره گیری از دستگاه های تمام اتوماتیک وCNC روز دنیا در سال 1391بنا نهاد و سپس در فاز دوم انواع ورقه های کششی متال مش را آغاز کرد.

پاسخگویی پشتیبانی: ۱۷:۰۰ – ۰۰۸:۰
نشانی: اصفهان، خیابان سعادت آباد
شماره تماس: ۹۵۰۱۶۹۵۰-۰۳۱