نمای استرچ متال چیست؟

نمای استرچ متال چیست

نمای استرچ متال چیست؟

نمای استرچ متال چیست؟ 1440 1080 عاطفه زمانی

نمای استرچ متال چیست؟ نمای استرچ متال از نماهای مدرن ساختمان ها در چند سال اخیر است که در طراحی و اجرای انواع نمای بیرونی پروژه های ساخت و ساز به کار می رود. اجرای نمای استرچ متال در پروژه های مختلف باعث مدرنیزه و به روز شدن نمای بیرونی می شود. قبل از معرفی نمای استرچ متال لازم است تا با ورق های فلزی استرچ متال که به نام دیگری همچون اکسپندد متال، متال مش، ورق فلزی کششی و… شناخته می شود آشنا شویم.

ورق استرچ متال چیست؟

ورق استرچ متال از صفحات و ورق های فلزی با متریال های مختلف ساخته می شود. برای تولید این ورق ها، ورق های فلزی در دستگاه ها قرار می گیرند، طی فرآیندی دچار انبساط، کشش و برش همزمان می شوند که در نهایت موجب تولید ورق های استرچ متال می شود. انبساط و کشش صفحات فلزی موجب کاهش وزن ورق و استحکام بیشتر فلز می شود. علاوه بر این ورق های استرچ متال دارای مزایا و ویژگی های ساختاری بی شماری هستند که این ورق ها را به یک محصول ارزشمند و ویژه تبدیل کرده است. یکی از کاربردهای عمده این ورق ها استفاده در نما به عنوان نمای استرچ متال است.

ویژگی های اجرای نمای استرچ متال

ویژگی ها و مزایای ورق فلزی استرچ متال موجب شده که این ورق ها از متریال های پر کاربرد برای اجرای نمای ساختمان ها باشند. طراحی نمای بیرون ساختمان ها همیشه از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. با توجه به این که نمای بیرونی ساختمان ها تاثیر مستقیم در زیبایی بصری شهرها دارد سازمان های مربوطه همچون شهرداری ها و سازمان های زیباسازی شهری نیز به نحوه اجرای نمای ساختمان ها در شهر اهمیت بالایی می دهند. در چند سال اخیر طراحی و اجرای نمای ساختمان پیشرفت چشم گیری کرده است. استفاده از مواد و متریال مدرن باعث شده که امروزه نمای بیرونی ساختمان ها قابل توجه تر از قبل باشند.

نمای استرچ متال چیست و مزایای آن

در میان متریال های مختلف برای طراحی و اجرای نما، ورق های فلزی استرچ متال با توجه به ویژگی هایی که دارند جای خود را در طراحی نمای بیرونی پیدا کرده اند. نمای استرچ متال قابلیت طراحی با ایده های خلاق و نوآورانه را داراست. هیچ گونه محدودیتی در استفاده از این ورق ها برای طراحی نمای بیرونی وجود ندارد. از این رو اکثر معماران و طراحان نمای بیرونی ساختمان ها شروع به استفاده از ورق های استرچ متال برای نما کرده اند تا پروژه های خلاق و مدرن خلق کنند.

دلایل محبوبیت نمای استرچ متال

با توجه به این که امروزه متریال های مدرن به دلیل ویژگی ها و مزایای فراوانی که دارند خیلی سریع جای خود را در پروژه های مختلف پیدا کرده اند لازم است تا چند مورد از مزایای مهم نمای استرچ متال و دلایل محبوبیت این نوع نما  را نام ببریم.

1- در نمای استرچ متال به دلیل دارا بودن ساختاری مشبک و سوراخ دار امکان عبور نور و جریان هوا وجود دارد که این ویژگی ساختاری موجب تهویه مناسب ساختمان می شود.

2- نمای استرچ متال قابلیت طراحی با تنوع بالایی از اشکال، طرح ها و سایزهای مختلف دارد. با استفاده از این نوع نما، می توان انواع طرح های خلاقانه، مدرنیزه و نوآورانه را در صنعت طراحی و اجرای نمای ساختمان ایجاد کرد.

3- ورق های فلزی استرچ متال ضایعات فلزی کمتری نسبت به نمونه های مشابه دارند و از این رو مقرون به صرفه هستند و موجب کاهش هزینه در طراحی و اجرای نما می شوند.

4- یکی دیگر از دلایل محبوبیت نمای استرچ متال، وزن سبک و جا به جایی آسان آن است. سبک و در عین حال مقاوم بودن ورق های فلزی در طراحی و اجرای نما از ویژگی های مهم هر متریالی به حساب می آید.

5- اجرا و نصب نمای استرچ متال، بسیار سریع و آسان است. این نوع نما در مدت زمان کوتاهی قابلیت نصب و اجرا در هر پروژه ای را داراست.

6- نمای استرچ متال قابلیت نورپردازی ویژه ای دارد. این نما باوجود چشمه هایی به اشکال مختلف می تواند نورپردازی جدید و خلاقانه ای را ایجاد کند. طراحی نورپردازی های پازلی در نمای استرچ متال این امکان را به طراح می دهد که به راحتی بتواند یک اثر هنری یا حتی متن یا شعار خاصی را با نورپردازی ایجاد کند. همچنین نمای استرچ متال نورپردازی مدرنی در شب خواهد داشت.

7- نصب و اجرای نمای استرچ متال در پروژه های ساختمانی علاوه بر زیباسازی نما، نقش ضد آفتاب یا آفتاب گیر را نیز برای ساختمان ایفا می کند با توجه به این که سایز سوراخ های تعبیه شده در ورق های استرچ متال قابل تغییر است با کوچک کردن و بزرگ کردن سوراخ ها می توان عمق دید و همچنین میزان عبور نور آفتاب را افزایش یا کاهش داد.

نورپردازی نمای استرچ متال

همانطور که نحوه طراحی و اجرای نمای ساختمان ها از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است نورپردازی نمای ساختمان نیز اهمیت بالایی دارد. در طراحی و اجرای نما، پروژه ای موفق است که هم در روز دید مناسبی داشته باشد و هم در شب. از این رو مساله نورپردازی یکی از موارد مهم در طراحی نمای ساختمان ها به شمار می آید. متریالی که امکان نورپردازی آسان و کاربردی داشته باشد از محبوبیت بالایی برخوردار است. با وجود این که در طراحی و اجرای نما از متریال های مختلفی همچون ورق های فلزی، شیشه های گسترده، سنگ های تزیینی و… استفاده می شود، متریالی مناسب خواهد بود که امکان طراحی سیستم نورپردازی در آن آسان و کم هزینه باشد. نمای استرچ متال با توجه به ساختار مشبک و سوراخ دار و همچنین عبور جریان نور این امکان را ایجاد می کند که بتوان زیباترین نورپردازی ها را با قیمت مناسب در این نوع نما طراحی کرد. با نورپردازی نمای استرچ متال می توان انواع اشکال، نقاشی، متن یا شعارهای مختلف را در نما طراحی کرد و طرح های نوآورانه و خلاقانه را ایجاد کرد.

اجرای نورپردازی نمای استرچ متال در پاردیک مش

روش های نصب نمای استرچ متال

ورق های استرچ متال از جمله متریال هایی هستند که به راحتی قابلیت جوشکاری و اتصال به قسمت های مختلف را در نماسازی دارند. برای اجرا و نصب نمای استرچ متال از چند روش استفاده می شود.

در طراحی نمای ساختمان با استرچ متال، ورق های فلزی استرچ به روش های گوناگونی قابل استفاده می باشند. استفاده به صورت ورقه هایی با طول آزاد و یا قاب شده در چهارچوب های فلزی (ساخته شده از نبشی، ناودانی، پرلین و…) دو نوع متداول از استفاده استرچ متال می باشد. با توجه به نحوه استفاده از استرچ متال ها و با توجه به این که از ورق های فلزی ساخته می شوند، جزییات اجرایی آن ها مشابه دیگر ورق های فلزی می باشد.

جهت اجرای اتصال به قاب ها و یا سطوح زیرین می توان از جوش، پیچ و پرچ و حتی پرس و یا استفاده از عناصر کمکی همراه با قید و بست های مناسب استفاده نمود. هم چنین دیتیل های اجرایی مناسبی برای دیده نشدن این اتصالات در دسترس می باشد.

انتخاب و خرید ورق استرچ متال

نکته مهم در هنگام انتخاب و خرید ورق استرچ متال برای اجرای نمای استرچ متال، توجه به طرح چشمه، اندازه دهانه و قطر پایه چشمه است. در زمان انتخاب بهتر است شرایط محیطی و متغیر مکانی را در نظر بگیرید. تنوع طرح و سایز چشمه های ورق استرچ بالا است و هر کدام از طرح و سایزها کاربرد ویژه خاص خود را دارند. در زمان انتخاب و خرید ورق های استرچ متال بهتر است با ارائه دهندگان تخصصی این متریال کاملا مشورت کنید، شرایط اقلیمی و کاربردهای مورد نظر خود را شرح دهید تا بتوانند مناسب ترین ورق را به شما پیشنهاد دهند.

پاردیک مش طراحی، نصب و اجرای نمای استرچ متال

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات کامل درباره مزیت های نمای استرچ متال، نحوه نصب نمای استرچ متال و شیوه اجرای نمای استرچ متال را در اختیارتان قرار دهیم. با توجه به ویژگی ها و مزیت های مختلف که نام بردیم، نمای استرچ متال یکی از جدیدترین و در عین حال کاربردی ترین نوع نما در عصر حاضر است. باتوجه به این که تنوع طرح و سایز چشمه های ورق استرچ متال (متال مش) بالا است، این که کدام نوع ورق استرچ متال برای پروژه شما مناسب تر است نیاز به مشاوره با متخصصان باتجربه دارد. کارشناسان باتجربه پاردیک مش در خدمت مشتریان عزیز هستند تا مناسب ترین متریال را پیشنهاد دهند.


برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان پاردیک تماس بگیرید


03136685368 – 03136672141

پاردیک مش تولیدکننده انواع ورق های متال مش یا استرچ متال،اکسپندد

نهایت خلاقیت و نوآوری

با ورقه های متال مش

محصول کاربردی گروه صنعتی پاردیک

گروه صنعتی پاردیک

گروه صنعتی پاردیک با نام سابق شرکت پوشش، فعالیت خود را در زمینه عایق های ساختمانی از سال 1357 آغاز کرده است .این مجموعه در جهت پیشبرد اهداف خود در صنعت ساختمان از سال 1381 اقدام به همکاری با شرکت های بنام خاورمیانه در صنعت تولید درب وپنجره های دو جداره نمود و پس از قریب به یک دهه کسب تجربه و تخصص در امور مختلف این صنعت ، فاز اول کارخانه تولیدی خود را با بهره گیری از دستگاه های تمام اتوماتیک وCNC روز دنیا در سال 1391بنا نهاد و سپس در فاز دوم انواع ورقه های کششی متال مش را آغاز کرد.

پاسخگویی پشتیبانی: ۱۷:۰۰ – ۰۰۸:۰
نشانی: اصفهان، خیابان سعادت آباد
شماره تماس: ۹۵۰۱۶۹۵۰-۰۳۱