نورپردازی نمای اکسپندد متال

نورپردازی نمای اکسپندد متال در ساختمان

نورپردازی نمای اکسپندد متال

نورپردازی نمای اکسپندد متال 700 476 عاطفه زمانی

نمای اکسپندد متال جزء جدید ترین نمای دکوراتیو فلزی ساختمان است که باتوجه به ظاهر شیک و مدرنی که دارد از متریال های موفق برای ایده های خلاقانه در طراحی نمای فلزی ساختمان می باشد. نورپردازی نمای ساختمان به اندازه طراحی نمای ساختمان حائز اهمیت است و در نمایش موفق نمای ساختمان نقش اساسی دارد. نمای اکسپندد متال باتوجه با ساختار مشبک و چشمه های مختلفی که در سطح خوددارد در زمان نورپردازی در شب جلوه ای ویژه ای ایجاد می کند که در این مقاله قصد داریم به طور کامل روش های نورپردازی نمای فلزی اکسپندد متال را شرح دهیم.

نورپردازی نمای اکسپندد متال

نمای فلزی اکسپندد متال یکی از زیباترین نماهای ساختمان در میان انواع مختلف نمای دکوراتیو فلزی به شمار می رود. نمای اکسپندد متال که با استفاده از ورق های فلزی کششی اکسپندد متال ایجاد می شود زیبایی منحصر به فردی در زمان نورپردازی در شب دارد. جذابیت و زیبایی که نورپردازی نمای اکسپندد متال در شب ایجاد می کند به واسطه طرح چشمه هایی است که در سطح ورق های اکسپندد متال وجود دارد.

عبور نور و انعکاس نور از میان چشمه های طرح الماسی ورق های اکسپندد متال جلوه ای ویژه در شب ایجاد می کند که می تواند درخشندگی نمای ساختمان را چند برابر کند. چشمه های طرح الماسی اکسپندد متال ها فرم و ظاهری سه بعدی در نمای ساختمان ایجاد می کند که این اشکال سه بعدی در زمان نورپردازی و تابش نور به آن ها اشکال هندسی زیبایی را ایجاد می کند و می تواند نورپردازی نمای ساختمان را به یک جلوه بصری زیبا و خارق العاده تبدیل کند.

نورپردازی نمای اکسپندد متال در ساختمان سازی

باتوجه به پیشرفت علم نورپردازی در ایران و قابلیت های ساختاری نمای اکسپندد متال در نورپردازی های مدرن و خاص، می توان با استفاده از نورپردازی نمای فلزی اکسپندد متال در انواع ساختمان های تجاری، شرکت های بزرگ و سازمان ها انواع تصاویر، متون و شعارهای تبلیغاتی را بروی نمای بیرونی ساختمان طراحی کرد.

قابلیت تنظیم نور در نورپردازی نمای اکسپندد متال

اگر بخواهیم نورپردازی نمای ساختمان های امروزی را مورد بحث قرار بدهیم، اکثرا با نورپردازی های ساده که فقط با ال ای دی های معمولی بسنده کرده اند مواجه می شویم. همانطور که طراحی نمای ساختمان با اکسپندد متال نسبت به دیگر نماهای فلزی مدرن تر است، نورپردازی نمای اکسپندد متال نیز نسبت به نورپردازی های ساده و تکراری موجود در ساختمان ها منحصر به فرد تر است. چشمه های موجود در سطح توری های اکسپندد متال علاوه بر این که قابلیت تولید با طرح های مختلف را دارند که همین امر موجب ایجاد اشکال مختلف هندسی در طراحی نما می شود، میزان باز شدگی پایه آن ها که در اصل عبور دهنده میزان نور می باشد نیز قابل تغییر می باشد. این ویژگی چشمه ها موجب شده که باتوجه به میزان باز و بسته بودن چشمه ها میزان نور عبوری از چشمه ها متفاوت باشد و همین امر باعث پدید آمدن تصاویر و اشکالی زیبا در زمان نورپردازی در شب خواهد شد.

مزایای نمای فلزی اکسپندد متال

باتوجه به این که نماسازی و طراحی نمای بیرونی ساختمان، از اجزای پر اهمیت در هر پروژه ساختمانی به حساب می آید، می توان گفت یکی از موارد ضروری در نماسازی استفاده از باکیفیت ترین مواد و متریال می باشد. همچنین باتوجه به فرسوده شدن نماهای قدیمی و نیاز به تغییر آن ها، بهتر است از مواد و مصالحی انتخاب شود که کمترین میزان تخریب را داشته باشد.

ورق های فلزی اکسپندد متال علاوه بر مقاومت و استحکام بالایی که دارند از جمله با کیفیت ترین ورق های فلزی در بازار هستند که برای کاربردهای مختلف در پروژه های ساختمانی قابل استفاده می باشند.

1- برای بازسازی نما و یا طراحی نمای ساختمان با اکسپندد متال نیاز به هیچ گونه تغییر یا تخریب نمای قدیمی ساختمان نیست، اجرای توری های فلزی اکسپندد متال بروی نما در کوتاه ترین زمان و کمترین میزان تخریب قابل انجام است.

2- نصب نمای اکسپندد متال بروی نمای قدیمی جهت بازسازی یا نوسازی نما، نیازی به عملیات ساخت و ساز و ملات کاری پیچیده ای ندارد و ورق های فلزی اکسپندد متال به راحتی بروی نمای قدیمی قابل طراحی و نصب با جوش یا پیچ و پرچ هستند.

3-طراحی و اجرای نمای اکسپندد متال سریع و کم هزینه است به همین خاطر بازسازی نمای ساختمان با اکسپندد متال ها به راحتی و در زمانی کوتاه می تواند نمای قدیمی و فرسوده ساختمان ها را به یک نمای شیک و مدرن تبدیل کند. 

پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با کاربرد توری لوزی اکسپندد در طراحی و اجرای انواع نمای ساختمان و بازسازی نمای ساختمان مقاله بازسازی نمای ساختمان با استرچ متال را مطالعه نمایید:

طراحی و اجرای نمای اکسپندد متال در پاردیک مش

در این مقاله سعی کردیم شما را با طراحی نمای دکوراتیو فلزی ساختمان با استفاده از توری های اکسپندد متال و همچنین نحوه نورپردازی نمای فلزی اکسپندد متال آشنا کنیم، از این رو با توجه به مزایای ویژه نمای اکسپندد متال در طراحی نمای بیرونی ساختمان های اداری، تجاری، شرکتی و … امید است طراحی نما و بازسازی نمای ساختمان با توری های اکسپندد متال با استقبال طراحان و معماران رو به رو شود. در صورت تمایل به خرید توری اکسپندد متال حتما به نمایندگان فروش این توری ها مراجعه کنید و به صورت متفرقه توری های فلزی را خریداری نکنید. گروه صنعتی پاردیک مش از تولید کنندگان برتر توری فلزی اکسپندد متال می باشد که طبق استانداردهای قیمت گذاری آماده فروش انواع توری کششی اکسپندد متال با کیفیت استاندارد می باشد. گروه صنعتی پاردیک مش، تولید کننده، طراح و اجرا کننده انواع توری فلزی اکسپندد در پروژه های مختلف می باشد که با سال ها تجربه در این زمینه، آماده مشاوره های طراحی و اجرا در پروژه های شما می باشد.


برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان پاردیک تماس بگیرید


03136685368 – 03136672141

پاردیک مش تولیدکننده انواع ورق های متال مش یا استرچ متال،اکسپندد

نهایت خلاقیت و نوآوری

با ورقه های متال مش

محصول کاربردی گروه صنعتی پاردیک

گروه صنعتی پاردیک

گروه صنعتی پاردیک با نام سابق شرکت پوشش، فعالیت خود را در زمینه عایق های ساختمانی از سال 1357 آغاز کرده است .این مجموعه در جهت پیشبرد اهداف خود در صنعت ساختمان از سال 1381 اقدام به همکاری با شرکت های بنام خاورمیانه در صنعت تولید درب وپنجره های دو جداره نمود و پس از قریب به یک دهه کسب تجربه و تخصص در امور مختلف این صنعت ، فاز اول کارخانه تولیدی خود را با بهره گیری از دستگاه های تمام اتوماتیک وCNC روز دنیا در سال 1391بنا نهاد و سپس در فاز دوم انواع ورقه های کششی متال مش را آغاز کرد.

پاسخگویی پشتیبانی: ۱۷:۰۰ – ۰۰۸:۰
نشانی: اصفهان، خیابان سعادت آباد
شماره تماس: ۹۵۰۱۶۹۵۰-۰۳۱