کاربرد اکسپندد متال در سازه های صنعتی

کاربرد اکسپندد متال در سازه های صنعتی

کاربرد اکسپندد متال در سازه های صنعتی

کاربرد اکسپندد متال در سازه های صنعتی 691 488 عاطفه زمانی

کاربرد اکسپندد متال در سازه های صنعتی از مزایای بالایی برخوردار است. ورق های اکسپندد متال با استفاده از برش و کشش ورق های فلزی معمولی بدست می آیند. این فرآیند دهانه هایی به شکل الماس در مواد ایجاد می کند که امکان جریان آزاد هوا، مایعات و نور را فراهم می کند. این نوع ورق از هر فلز جامدی از جمله فولاد ضد زنگ، آلومینیوم، فولاد گالوانیزه، تیتانیوم، مس و… تولید می شود. فلز منبسط شده شامل دهانه هایی به شکل های مختلف است که آن را به عنوان یک محصول همه کاره و معمولاً مورد استفاده در سازه های صنعتی متمایز می کند.

رایج ترین اشکال کاربرد ورق های فلزی اکسپندد متال در سازه های صنعتی، دایره، مربع و الماس ها هستند که در میان این اشکال، طرح الماس به دلیل توانایی جذب انرژی و مقاومت در برابر تغییر شکل مکانیکی پس از نصب، بیشترین درخواست را دارد. جنبه های دیگر ساخت و ساز توسط ابعاد و زاویه اشکال نشان داده می شود که همچنین بر نحوه جذب انرژی از فلز و نقطه گسترش انرژی در سراسر ورق متال مش تأثیر می گذارد.

ساختار مش های فلزی (اکسپندد متال)

مش های فلزی با منسوجات مختلف در عملکرد تفاوت اساسی دارند. مش ها از نظر مقاومت مکانیکی، مقاومت در برابر دما، رسانایی و … متفاوت اند. همه کاربرد اکسپندد متال در سازه های صنعتی بر این اصل استوار است که سطح ورق ها متخلخل و اندازه منافذ متغیر و نسبت به نوع کاربری قابل تولید است.

توری کششی اکسپندد دارای خصوصیات ساختاری ویژه ای است. ورق های مش فلزی نسبت به محصولات جوشکاری شده دارای برتری هستند، این متریال نقاط ضعف موضعی ندارد زیرا از یک ورق فلز یکدست ساخته شده است. علاوه بر این از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.

تطبیق پذیری ورق های کششی اکسپندد این امکان را ایجاد می کند که برای طراحی و کاربرد اکسپندد متال در سازه های صنعتی مختلف قابل استفاده باشند. ورق های متال در سازه های پشتیبانی، حفاظتی و رسانایی دکل های صنعتی کاربرد دارند. این محصولات به طور موثر امنیت و حفاظت را ایجاد می کنند.

طراحی و کاربرد اکسپندد متال در سازه های صنعتی

از ورق فلزی متال مش معمولاً برای ساخت سازه های صنعتی استفاده می شود، زیرا ماده ای بسیار مقاوم و بادوام است. با وجود دهانه هایی که در ورق های فلزی مش وجود دارد امکان عبور هوا، آب و نور امکان وجود دارد و در عین حال این ورق ها مانع مکانیکی قوی برای اجسام بزرگتر نیز هستند. لبه های فلز استرچ متال چسبندگی بیشتری نسبت به ورق فلزی ساده دارد که منجر به استفاده های کاربردی از آن در سازه های صنعتی که نیاز به پوشش های زهکشی شده دارند می شود. صفحه مشبک فلزی ورق های اکسپندد قابل انعطاف بوده و به راحتی می توان از آن برای مصارف مختلف صنعتی استفاده کرد.

توری لوزی اکسپندد به دلیل امکان انتخاب از بین فلزات مختلف شکل پذیر، الگوهای مختلف مش، چشمه های متنوع و… محصول مناسبی برای بسیاری از کاربردهای صنعتی می باشد. مش های فلزی منبسط شده سبک هستند و دارای نسبت مقاومت به وزن بالایی هستند که امکان کنترل نور، هوا، گرما، دید و صدا را دارند.

کاربرد توری اکسپندد در صنعت

کاربرد اکسپندد متال در سازه های صنعتی

وقتی از کاربرد اکسپندد متال در سازه های صنعتی صحبت می شود، هیچ محدودیتی برای کاربرد این محصولات وجود نخواهد شد. ورق های متال مش به عنوان ریل های ایمنی، گریتینگ کف و آج پله، توری های پلت فرم، راهرو و مسیرهای عبور، کف و سقف های کاذب، استراکچر و فضاسازی، محفظه سازی صنعتی، غربالگری و شبکه های دیافراگم که به عنوان روکش برج های تلفن یا محافظت از دکل های صنعتی می باشد کاربرد دارد. مش فلزی منبسط شده، هم کارآمد و هم ایمن است. به دلیل گسترش فرآیند تولید فلز منبسط شده، هیچ زباله ای وجود ندارد و محصول از نظر ساختاری از ماده ای که از آن تولید شده است قوی تر است و هزینه کمتری نیز دارد.

1- کاربرد توری کششی اکسپندد متال در ساخت سازه های صنعتی

یکی از اصلی ترین کاربرد اکسپندد متال در سازه های صنعتی برای ساخت انواع سازه های صنعتی از جمله دکل های صنعتی، مخابراتی، برق و… استفاده می شود. انعطاف پذیری ورق های کششی و همچنین برش های طولی و عرضی ورق ها در اندازه های مختلف این امکان را ایجاد می کند که بتوان از آن ها برای فضاسازی، محفظه سازی و ساخت استراکچرهای مختلف در کارخانجات و مناطق صنعتی استفاده کرد. توری لوزی اکسپندد قابلیت استفاده در انواع کف، دیواره و سقف را دارد و به طور کامل می تواند یک اتاق سازی صنعتی مستحکم و ایمن را تشکیل دهد.

2- کاربرد ورق کششی برای حفاظت از تجهیزات صنعتی

از فلز منبسط شده اکسپندد متال در کارخانجات و مناطق صنعتی معمولاً برای ساخت محافظ و روکش های ایمنی دستگاه های صنعتی استفاده می شود. با این وجود ساختار ورق های استرچ متال اجازه عبور آزاد مایعات و گازها را می دهد. با توجه به اینکه اکثر دکل های مخابرات، برق و تاسیسات مختلف در فضاهای باز تاسیس می شوند نیاز به سیستم های مختلف حفاظتی دارند. ورق های کششی اکسپندد متال از متریال های مختلفی همچون آلومینیوم و فولاد ضد زنگ تهیه می شوند که مقاومت بالایی دارند. به منظور محافظت از تجهیزات مختلف صنعتی بهترین گزینه استفاده از ورق های کششی است. اندازه چشمه این محصولات به دلخواه تنظیم می شود و با توجه به نوع عملکردشان باید از اندازه های مناسب استفاده کرد.

3- ورق کششی در تقسیم بندی و جداسازی فضاهای صنعتی

در فضاهایی که مقاومت در برابر خورندگی حائز اهمیت است ورق های کششی اکس مش انتخاب مناسبی خواهند بود. همچنین جداکننده هایی که با استفاده از ورق کششی متال مش تهیه می شود بهترین انتخاب برای جداسازی فضاهای مختلف در کارگاه های صنعتی است که علاوه بر تقسیم بندی و جداسازی، امنیت قابل توجهی را نیز ایجاد می کنند. توری اکسپندد متال در نقش جداکننده و تقسیم کننده در مناطق و کارخانجات صنعتی علاوه بر استحکام و امنیت بالا، مانعی استاندارد و قوی در برابر  خطرات احتمالی از جمله انفجار، پرتاب اشیاء و…است.

4- کاربرد توری کششی برای حفاظ و حصار کشی امنیتی

در فضاهای صنعتی و کارگاهی برای محافظت از حریم خصوصی و امنیت، حصارکشی امنیتی بسیار ضروری است. اکسپندد متال به دلیل ویژگی های منحصر به فرد ساختاری و استحکام فوق العاده بالا مناسب استفاده به عنوان حصار و نرده های امنیتی در مناطق مختلف صنعتی می باشد. نرده و حصارهایی که با استفاده از توری لوزی اکسپندد ساخته می شود مانعی مستحکم، قوی و با امنیت بالا خواهد بود.

توری کششی اکسپند در سازه های صنعتی

5- کاربرد توری کششی استرچ متال در راهرو و ریل های صنعتی

توری کششی استرچ متال در مقایسه با سایر توری ها از استحکام بالاتری برخوردار است و مقاومت بالایی در برابر تحمل بار دارد به همین خاطر به راحتی می توان از آن در ساخت انواع راهرو و ریل های صنعتی برای عبور محصولات صنعتی سنگین استفاده کرد. همچنین وزن نهایی توری لوزی استرچ متال بسیار سبک تر از توری های مشابه است و همین مزیت موجب شده که به راحتی بتوان از آن در طراحی کف، پله و راهروهای صنعتی استفاده کرد.

ویژگی های کاربرد اکسپندد متال در سازه های صنعتی

  •  ضد لغزش

اشکال و حفره هایی که در سطح ورق های کششی متال مش وجود دارد و به اصطلاح به آن ها چشمه می گویند با زوایای مشخص بروی ورق ایجاد شده اند و به همین خاطر باعث می شود که سطح ورق کششی به اندازه ورق های فلزی ساده لیز و لغزنده نباشد. چشمه های موجود باعث می شوند که سطح ورق اکس مش ضد لغزش باشد به خصوص زمانی که این ورق ها در راهروها و یا رمپ های کارخانجات صنعتی استفاده می شوند. با توجه به این که در اکثر کارخانجات صنعتی، راهروها و رمپ های موجود برای انتقال مواد و مصالح موجود استفاده می شوند، سُر و لغزنده نبودن نقش مهمی در ایمنی کار دارد.

  • ساختار متخلخل

ساختار متخلخل ورق های کششی کمک می کند هر گونه مواد اضافی روی سطح رمپ جمع نشود و از طریق سوراخ های موجود عبور داده شود. راهروهایی که در فضای بیرونی کارخانجات وجود دارند با وجود بارش برف و جمع شدن آن روی سطح رمپ علاوه بر لغزنده شدن موجب سنگین شدن بیش از حد می شود که احتمال سقوط را چند برابر می کند. به همین خاطر کاربرد اکسپندد متال در سازه های صنعتی با ساختار متخلخل در چنین فضاهایی پر استفاده و ضروری خواهد بود.

  • قابلیت شکل دهی

توری لوزی متال مش امکان برش های طولی و عرض در اندازه های دلخواه را دارد. همچنین این ورق های کششی به راحتی خم و تا می شوند، برش می خورند و به شکل رول نیز در می آیند. ورق لوزی متال از متریال قابل انعطاف با مقاومت بالا ساخته می شود که استفاده از آن برای مصارف مختلف صنعتی را سهل می کند.

  • قابلیت اتصال با جوش

توری کششی اکسپندد روش نصب ساده ای دارد و با استفاده از روش های مختلف جوشکاری قابلیت جوش به قسمت های مختلف را دارد. محدودیتی برای نصب این ورق ها وجود ندارد و در هر مکانی که نیاز به استفاده از ورق های کششی باشد قابلیت اتصال و جوشکاری دارند.

Application of Expanded Metal

پاردیک مش ارائه دهنده باکیفیت ترین ورق های کششی اکسپندد

در این مقاله سعی نمودیم انواع کاربرد اکسپندد متال در سازه های صنعتی را نام ببریم تا با موارد کاربرد ورق های کششی اکسپندد متال در صنعت آشنا شوید. از این رو مشتریان خرید توری لوزی اکسپندد متال در زمان سفارش باید این موضوع را درک کنند که برخی از نقایص ظریف ظاهری مانند لبه های تیز ورق ها یا پارگی های احتمالی کوچک در چشمه می تواند یکپارچگی و مقاومت ورق را کاهش دهد و این مسئله هنگام استفاده در سازه های صنعتی خطر آفرین باشد. همچنین لازم به ذکر است که ضخامت ورق های متال مش متغییر بوده و هر ورق با ضخامت مشخص برای کاربری خاصی تولید می شود. انتخاب ضخامت نادرست موجب ضرر و زیان های سنگین در سازه های صنعتی می شود.

از این رو پیشنهاد می شود در زمان سفارش و خرید ورق های کششی متال مش همیشه محصولاتی را انتخاب کنید که از استانداردهای ISO پیروی كرده و توسط یك تأمین كننده معتبر و دارای سابقه صنعت عالی تولید شوند. گروه صنعتی پاردیک مش با سال ها تجربه تخصصی در تولید و اجرای ورق های کششی اکسپندد متال (استرچ متال- متال مش) آماده همکاری جهت فروش و اجرای ورق های کششی با کیفیت و استاندارد در پروژه های خرد و کلان می باشد. همچنین متخصصان پاردیک با سال ها تجربه ی اجرایی در زمینه طراحی و اجرا در پروژه های مختلف، قبل از خرید و انتخاب، مشاوره لازم جهت انتخاب درست را در اختیار مشتریان خود قرار خواهند داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان پاردیک تماس بگیرید

03136685368 – 03136672141

پاردیک مش تولیدکننده انواع ورق های متال مش یا استرچ متال،اکسپندد

نهایت خلاقیت و نوآوری

با ورقه های متال مش

محصول کاربردی گروه صنعتی پاردیک

گروه صنعتی پاردیک

گروه صنعتی پاردیک با نام سابق شرکت پوشش، فعالیت خود را در زمینه عایق های ساختمانی از سال 1357 آغاز کرده است .این مجموعه در جهت پیشبرد اهداف خود در صنعت ساختمان از سال 1381 اقدام به همکاری با شرکت های بنام خاورمیانه در صنعت تولید درب وپنجره های دو جداره نمود و پس از قریب به یک دهه کسب تجربه و تخصص در امور مختلف این صنعت ، فاز اول کارخانه تولیدی خود را با بهره گیری از دستگاه های تمام اتوماتیک وCNC روز دنیا در سال 1391بنا نهاد و سپس در فاز دوم انواع ورقه های کششی متال مش را آغاز کرد.

پاسخگویی پشتیبانی: ۱۷:۰۰ – ۰۰۸:۰
نشانی: اصفهان، خیابان سعادت آباد
شماره تماس: ۹۵۰۱۶۹۵۰-۰۳۱