کاربرد اکسپندد متال در سقف کاذب

سقف کاذب با اکسپندد متال

کاربرد اکسپندد متال در سقف کاذب

کاربرد اکسپندد متال در سقف کاذب 700 460 عاطفه زمانی

کاربرد اکسپندد متال در سقف کاذب باتوجه به ساختاری که دارد طرح های جدید و شیکی را در اجرای سقف های مدرن امروزی ایجاد کرده است. به صورت مختصر طراحی سقف کاذب با اکسپندد متال می تواند میزان دریافت نور را فیلتر کند، اکو و صدای اضافی محیط را حذف کند، اشکال هندسی و سه بعدی در سقف ایجاد کند و مزایای فراوان دیگر که در ادامه این مقاله به طور کامل شرح خواهیم داد.

سقف های کاذب فلزی

در سال های اخیر استفاده از سقف های کاذب برای پروژه های مختلف همچون سقف مکان های تجاری، اداری، تفریحی و… بسیار مرسوم شده است. سقف های کاذب با متریال های مختلفی از جمله ورق های فلزی، آکوستیک، PVC، کناف، چوب و… طراحی و اجرا می گردند. در میان سقف های کاذب، سقف های فلزی با توجه به مزایا و ویژگی هایی که دارند از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. استفاده از آن ها در دکوراسیون داخلی علاوه بر مزایای مختلف، می تواند جلوه ویژه ای در محیط ایجاد کند. عمر این سقف ها بسیار بالا است و در برابر رطوبت و احتراق مقاومت خوبی دارند. در حالی که استفاده از سقف های کاذب فلزی عمدتا در مکان های تجاری و تفریحی دیده می شدند، امروزه، صاحبان خانه ها و آپارتمان ها نیز از آن در دکوراسیون داخلی خود استفاده می کنند. برای طراحی سقف های فلزی معمولا از تایل های فلزی استفاده می شود که به دلیل ابعاد کوچک تایل ها لازم است تعداد زیادی از آن ها برای طراحی سقف به کار رود. استفاده از تعداد بالای تایل های فلزی موجب بالا رفتن هزینه نهایی پروژه می شود.

کاربرد اکسپندد متال در سقف کاذب فلزی

طراحی اکسپندد متال در سقف کاذب

سقف های فلزی با فلزهای مختلفی از جمله ورق های آلومینیومی، فولاد گالوانیزه، فولاد ضد زنگ و… قابل اجرا هستند. ورق های فلزی اکسپندد متال از ورق های فلزی نوظهور در میان دیگر ورق های فلزی هستند که با توجه به تنوع طرح، جنس، رنگ، استحکام، مقاومت و صدها مزیت دیگر از متریال های ویژه برای سقف سازی هستند. سقف های فلزی با اکسپندد متال، نصب و اجرای سریع و آسانی دارد و مناسب پروژه هایی است که نیازمند سرعت در مراحل اجرا هستند. همچنین همانطور که گفته شد برای اجرای سقف کاذب فلزی معمولا از تایل های فلزی استفاده می شود که به دلیل نیاز به تعداد بالا، باعث بالا رفتن هزینه پروژه می شود. ورق های فلزی اکسپندد متال قابلیت برش با طول و عرض های گسترده و مختلف را دارند که علاوه بر کاهش هزینه کلی پروژه، موجب نصب سریع و آسان می شود به دلیل این که هر ورق از اکسپندد متال می تواند مساحت زیادی را پوشش دهد و دیگر نیاز به استفاده از تایل ها با ابعاد کوچک نیست. اجرای اکسپندد متال در سقف کاذب مزایای فراوانی دارد که در ادامه به آن پرداخته می شود.

امکانات ویژه اکسپندد متال در سقف کاذب

  • پوشش کامل تجهیزات و تاسیسات سقف
  • پوشش سقف اصلی ساختمان
  • ایجاد لایه ای مدرن و چند بعدی در سقف
  • حجم دهی به سقف
  • عایق بندی سقف
  • تغییر ارتفاع سقف
  • لایه ای مناسب در سقف جهت آویز
  • نورپردازی مدرن و نور مخفی در سقف

برای آشنایی بیشتر با مزایای ورق های اکسپندد متال، می توانید مقاله 20 مزیت ورق اکسپندد متال را مطالعه کنید:

مزایای استفاده از اکسپندد متال در سقف کاذب

1- عایق صدا

فلزها عایق مناسبی برای کاهش صدای مزاحم هستند. ورق های اکسپندد متال باتوجه به ساختار فلزی که دارند اگر در طراحی و اجرای سقف کاذب به کار برده شوند نقش مهمی در کاهش اکو و صدای مزاحم محیط خواهند داشت. در مکان هایی همچون سالن های کنسرت یا آمفی تئائر که حذف اکوی محیط از اهمیت بالایی برخودار است، استفاده از سقف های کاذب فلزی با اکسپندد متال می تواند نقش به سزایی داشته باشد.

2- نورپردازی مخفی در سقف

با توجه به اینکه ساختار ورق های فلزی اکسپندد متال متخلخل و دارای اشکال مختلف می باشد به راحتی می توان انواع سیستم های نورپردازی را در سقف طراحی کرد. همچنین اشکال و شکاف های موجود در ورق ها این امکان را ایجاد می کند که نورپردازی های ویژه را با استفاده از سایه اشکال در محیط ایجاد کرد.

اجرا سقف کاذب فلزی با اکسپندد متال

3- نصب سریع و آسان

ورق های فلزی اکسپندد متال در اندازه های مختلف با طول و عرض های گسترده قابل تولید هستند از این رو هر یک از ورق ها فضای نسبتا زیادی را پوشش می دهد که موجب می شود نصب ورق اکسپندد متال در سقف کاذب سریع تر انجام شود، همچنین این ورق ها قابلیت جوشکاری به قسمت های مختلف را دارند که موجب نصب آسان در پروژه های مختلف می شود.

4- مقاوم در برابر احتراق و آتش سوزی

زمانی که از ورق های فلزی اکسپندد متال در سقف کاذب استفاده شود، با توجه به فلزی بودن ورق ها، در صورت هر گونه احتراق و آتش سوزی ورق ها مقاوم خواهند بود و آسیبی نخواهند دید.

سقف کاذب فلزی با توری فلزی اکسپندد متال

5- ایجاد حجم و بَعد در سقف

امروزه طراحی سقف در دکوراسیون داخلی از اهمیت بالایی برخودار است. باتوجه به اینکه در طراحی های داخلی سقف های چند بعدی با اشکال هندسی بسیار پرطرفدار شده است، ورق های اکسپندد متال یکی از بهترین متریال ها برای ساخت و اجرای سقف های کاذب شیک و مدرن امروزی هستند. در میان اشکال مختلف، چشمه های الماسی و لوزی شکل طرفداران بیشتری دارند به دلیل این که زاویه دار هستند و با تغییر زاویه اشکال در قسمت های مختلف یک پروژه می توان طرح های متنوعی ایجاد کرد.

6- سقف های رنگی

باتوجه به این که رنگ در دکوراسیون داخلی از اهمیت بالایی برخودار است و برخی از طراحی ها به گونه ای انجام می شود که حتما باید از رنگ در آن ها استفاده شود، بهتر است از مواد و مصالحی استفاده کرد که قابلیت رنگ آمیزی داشته باشند. اگر دکوراسیون داخلی شما به گونه ای طراحی شده است که نیازمند رنگ آمیزی در سقف هستید یکی از بهترین گزینه ها استفاده از اکسپندد متال در سقف کاذب است. ورق های فلزی اکسپندد متال قابلیت رنگ آمیزی با رنگ های مختلف، پوشش های پودری و آنادایز را دارند که باعث ایجاد سقف های رنگی مدرن و جدید می شود.

برای آشنایی با کاربردهای بیشتر اکسپندد متال در دکوراسیون داخلی می توانید مقاله کاربرد اکسپندد متال در دکوراسیون داخلی را مطالعه کنید:

کاربردهای ویژه اکسپندد متال در سقف کاذب

1- کاربرد اکسپندد متال در سقف کاذب مکان های اداری و تجاری

استفاده از اکسپندد متال در سقف کاذب مکان های اداری و تجاری، باعث ایجاد عایق حرارتی می شود که تبادلات حرارتی را کاهش می دهد، همچنین باعث کاهش نفوذ سرمایش و گرمایش به محیط می شود و در مصرف سوخت و انرژی نیز صرفه جویی می شود. علاوه بر این ساختار شبکه ای و متخلخل ورق های اکسپندد متال در سقف کاذب این امکان را ایجاد می کند که محیط به خوبی تهویه شود.

2- کاربرد اکسپندد متال در سقف کاذب بیمارستان ها

استفاده از توری های اکسپندد متال در سقف کاذب بیمارستان ها باعث می شود که صدای اضافی محیط کاهش پیدا کند و عایق قوی در برابر سرما و گرمای محیط باشد که در کنترل دمای محیط نقش مهمی را ایفا می کند. همچنین در مکان های مشابه بیمارستان ها و محیط های استرلیزه و بهداشتی استفاده از توری های اکسپندد متال باعث می شود که سقف، به نگهداری و نظافت کمتری نیاز داشته باشد و در صورت نیاز نیز شستشوی آسان تری داشته باشد.

3- کاربرد اکسپندد متال در سقف کاذب مکان های تفریحی

برای طراحی سقف اکثر مکان های تفریحی از سقف های کاذب استفاده می شود. در این گونه مکان ها بهتر است برای طراحی سقف از متریالی استفاده شود که نهایت استحکام و مقاومت را داشته باشد. یکی از بهترین گزینه ها برای طراحی سقف کاذب مکان تفریحی استفاده از توری های فلزی اکسپندد متال است. توری های اکسپندد متال قابلیت تولید با عرض و طول های مختلف را دارند. همچنین امکان تولید آنها با فلزهای مختلفی از جمله فولاد، فولاد ضد زنگ، آلومینیوم و… باعث شده که بتوان از آن ها در هر مکانی با توجه به ویژگی های مکان استفاده کرد. در مکان های تفریحی بهتر است از اکسپنددهای فولادی که مقاومت بیشتری دارند استفاده کرد.

اکسپندد متال در سقف کاذب

4- کاربرد اکسپندد متال در سقف کاذب ایستگاه های مترو و اتوبوس

باتوجه به اینکه ایستگاه های مترو و اتوبوس در فضاهای عمومی شهر قرار دارند لازم است از مصالحی در طراحی آن ها استفاده شود که بالاترین مقاومت را داشته باشند و در برابر شرایط مختلف جوی دوام داشته باشند. یکی دیگر از موارد استفاده از اکسپندد متال در سقف کاذب برای ایستگاه های وسایل حمل و نقل عمومی از جمله مترو، اتوبوس، تاکسی و… می باشد. در ایستگاه های اتوبوس علاوه بر این که می توان از اکسپندد متال در سقف ایستگاه استفاده کرد برای طراحی قسمت دیواره ها و کف ایستگاه نیز می توان آن ها را به کار برد. همچنین باتوجه به ظاهر جدید و مدرن ورق های فلزی اکسپندد متال، استفاده از آن ها ایستگاه ها را مدرنیزه تر خواهد کرد.

فروش انواع ورق اکسپندد متال در پاردیک مش

در این مقاله سعی کردیم انواع کاربرد اکسپندد متال در سقف کاذب را نام ببریم. کاربردهای ورق اکسپندد متال بسیار فراوان است و باتوجه به مزایای ویژه ای که دارند، می توان گفت که این ورق ها از مصالح پرمصرف امروزی برای پروژه های مختلف ساختمانی به حساب می آیند. به همین خاطر، برای خرید ورق اکسپندد متال حتما به نمایندگان فروش این ورق ها مراجعه کنید و به صورت متفرقه ورق ها را خریداری نکنید. گروه صنعتی پاردیک مش از تولید کنندگان برتر ورق های اکسپندد متال می باشد که با ارائه لیست قیمت ورق اکسپندد متال طبق استانداردهای قیمت گذاری آماده فروش انواع ورق فلزی اکسپندد با کیفیت استاندارد می باشد. گروه صنعتی پاردیک مش، تولید کننده، طراح و اجرا کننده انواع ورق اکسپندد متال (متال مش) در پروژه های مختلف می باشد که با سال ها تجربه در این زمینه، آماده مشاوره های طراحی و اجرا در پروژه های شما می باشد.


برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان پاردیک تماس بگیرید


03136685368 – 03136672141

پاردیک مش تولیدکننده انواع ورق های متال مش یا استرچ متال،اکسپندد

نهایت خلاقیت و نوآوری

با ورقه های متال مش

محصول کاربردی گروه صنعتی پاردیک

گروه صنعتی پاردیک

گروه صنعتی پاردیک با نام سابق شرکت پوشش، فعالیت خود را در زمینه عایق های ساختمانی از سال 1357 آغاز کرده است .این مجموعه در جهت پیشبرد اهداف خود در صنعت ساختمان از سال 1381 اقدام به همکاری با شرکت های بنام خاورمیانه در صنعت تولید درب وپنجره های دو جداره نمود و پس از قریب به یک دهه کسب تجربه و تخصص در امور مختلف این صنعت ، فاز اول کارخانه تولیدی خود را با بهره گیری از دستگاه های تمام اتوماتیک وCNC روز دنیا در سال 1391بنا نهاد و سپس در فاز دوم انواع ورقه های کششی متال مش را آغاز کرد.

پاسخگویی پشتیبانی: ۱۷:۰۰ – ۰۰۸:۰
نشانی: اصفهان، خیابان سعادت آباد
شماره تماس: ۹۵۰۱۶۹۵۰-۰۳۱