20 مزیت ورق اکسپندد متال

ورق کششی اکسپندد متال

20 مزیت ورق اکسپندد متال

20 مزیت ورق اکسپندد متال 1000 667 عاطفه زمانی

ورق فلزی اکسپندد متال با توجه به کاربردهای فراوانی که در ساختمان سازی و صنایع مختلف دارد از ورق های فلزی همه کاره به حساب می آید که نسبت به دیگر ورق های فلزی از مزایای بیشتری برخوردار است. فراوانی بالای ورق های اکسپندد متال، تنوع متریال و ضخامت آنها، امکان ایجاد طول بی نهایت در پروسه ساخت، امکان آبکاری و رنگ آمیزی و ده ها مزیت دیگر کاربری های فراوانی برای ورق اکسپندد متال پیش بینی کرده است.

موارد استفاده از ورق کششی اکسپندد متال شامل استفاده در نمای مدرن ساختمان، ساخت حصار و نرده، فنس و حفاظ، کف و سقف کاذب، خودروسازی، ساخت مبلمان فضاهای داخلی و خارجی، فضای شهری و… می باشد. البته با توجه به ویژگی های ساختاری و مزایای ورق های فلزی اکسپندد متال روز به روز بر موارد استفاده و کاربردهای آن افزوده می گردد.

مزیت های ورق فلزی اکسپندد متال

1- اکسپندد متال ها محصولاتی کاملا اقتصادی هستند، این ورق های فلزی به طور متوسط 30 تا 70 درصد ارزانتر از سایر ورق های فلزی (به عنوان مثال ورق های فلزی کامپوزیت، ورق فلزی پانچ شده، ورق فلزی بافته شده و…) هستند.

2- از ورق فلزی اکسپندد متال می توان در قسمت های مختلف پروژه های ساختمانی استفاده نمود. این ورق ها قابلیت استفاده در دکوراسیون داخلی ساختمان و همچنین نمای بیرونی ساختمان را دارا می باشند.

3- به دلیل ظاهر توری مانند ورق اکسپندد متال، می توان از آن ها به عنوان آفتاب گیر ساختمان ها و همچنین پرده های مشبک فلزی در پروژه های تجاری و اداری استفاده کرد.

4- توری اکسپندد متال با توجه به ساختار انعطاف پذیری که دارد قابلیت اجرا به صورت پوسته های آزاد در طراحی نمای مدرن و خلاق را داراست.

5- ورق کششی اکسپندد متال قابلیت رنگ آمیزی، آبکاری و گالوانیزه کردن را دارد. با توجه به این که هیچ نقطه جوشی بروی سطح این ورق ها وجود ندارد رنگ آمیزی ورق ها از کیفیت مطلوبی برخوردار است. برای رنگ آمیزی آن ها می توان از انواع مختلف رنگ های مایع، رنگ های کوره ای، رنگ های پودری و رنگ های الکترواستاتیک استفاده نمود.

انواع ورق کششی اکسپندد متال

6- با استفاده از اکسپندد متال، امکان تعویض قطعات و یا تغییر سطح نهایی پس از اجرا به راحتی امکان پذیر است.

7- سرعت بالا در اجرا و نصب اکسپندد متال از ویژگی های بارز این ورق ها می باشد. این ورق ها نصب آسانی دارند و قابل جوشکاری به قسمت های مختلف هستند.

8- در دسترس بودن ورق های اکسپندد متال گسترده با ضخامت های مختلف و اشکال و الگوهای ظاهری متفاوت از دیگر مزیت های استفاده از اکسپندد متال هاست.

9- باتوجه به قابلیت ساختاری این ورق های فلزی در بازتاب نور، به راحتی می توان از آن ها برای کاهش تابش نور بیش از حد به نما کاست.

10- افزایش امنیت یکی از ویژگی های بارز توری کششی اکسپندد است که در جهت تکمیل تمهیدات امنیتی می توان در ترکیب با انواع شیشه، بتن، سنگ، پلاستیک و… استفاده نمود.

11- ورق فلزی اکسپندد متال عایق مناسبی در برابر آلودگی های صوتی مختلف می باشد. استفاده از این ورقهای فلزی در نما باعث کنترل ورود صدای مزاحم به داخل ساختمان می شود.

12- برای ساخت انواع دیوارهای سبز و زیرسازی وال گرین ها می توان از ورق های اکسپندد متال گالوانیزه استفاده کرد که علاوه بر یک بستر مقاوم و ضد زنگ، به دلیل سوراخ های موجود در ورق ها محل مناسبی برای اتکا و رویش گیاهان خواهد بود.

13- در توری کششی اکسپندد متال امکان مدولاسیون، تیپ بندی و مشابه سازی به آسان امکان پذیر است.

14- سایه اندازی بسیار خوب توری اکسپندد بروی نما، خصوصا نماهای تمام شیشه ای کرتین وال از مزیت های استفاده از اکسپندد متال است که علاوه بر ایجاد نمای مدرن در ساختمان نقش آفتاب گیر را نیز در نمای بیرونی ساختمان ایفا می کند.

اجرای نورپردازی نمای استرچ متال در پاردیک مش

15- پایداری ورق فلزی اکسپنددمتال در برابر عوامل جوی نظیر باد و باران و یا تغییر رنگ در اثر تابش آفتاب بسیار بالا است، همچنین در صورت استفاده از اکسپنددمتال در کف کاذب مقاومت مطلوبی در برابر سایش دارد.

16- به دلیل بافت دار بودن الگوها و جهت دار بودن برش ها، غربالگری بصری به راحتی قابل انجام است. به این معنا که بدون هیچ گونه تغییری در مشخصات ظاهری ورق ها و تنها با تغییر جهت نصب آن ها، طرح های متفاوتی به چشم خواهد آمد و یا می توان در زوایای خاص دید را محدود نمود.

17- با توجه به روند روز افزون توجه به محیط زیست و رشد محصولات سبز، در ساخت، تولید و پردازش ورق های فلزی اکسپنددمتال کمترین مقدار زباله تولید می شود و ضایعات محصول تقریبا نزدیک به صفر است.

18- با خلاقیت و ایده های جدید، می توان با ورق کششی اکسپنددمتال طیف گسترده ای از ابزارآلات، مبلمان فضای شهری، مبلمان داخلی، مجسمه، تابلوهای تبلیغاتی و استندهای فلزی مختلف را تولید نمود.

19- ورق های اکسپندد متال استفاده فراوانی در ساخت کف کاذب، زیرسازی سقف های کاذب و یا 3D پنل ها و دیوارهای سبک دارند، همچنین می توان آن ها را در المان های سازه ای باربر از قبیل دیوار برشی، دیواره های تونل و همچنین ساختمان های ضد حریق به کار برد.

20- باتوجه به بافت ورق کششی اکسپنددمتال می توان از آن در پیاده رو هایی که امکان لغزندگی وجود دارد از قبیل فضاسازی های اطراف پیست های اسکی، اطراف استخرها و آبنماها استفاده نمود.

کاربردهای ورق اکسپندد متال

به طور کلی و به اختصار، ورق های اکسپندد متال دارای کاربردهای زیر می باشند:

1- کاربرد در عملیات ساختمانی

  • استفاده به عنوان سطوح نهایی از قبیل نماسازی، سقف کاذب و کف کاذب
  • استفاده به عنوان حفاظ های امنیتی، نرده، حفاظ و فنس
  • استفاده در زیرسازی دیوارهای سبک، 3D پانل ها و سقف های کاذب

2- کاربرد در تجهیزات شهری

  • استفاده در ساخت مبلمان شهری در فضای شهری
  • استفاده در جداره بزرگراه ها و اتوبان ها و یا اطراف باندهای فرودگاه به عنوان صداگیر و بادگیر
  • استفاده به عنوان بستر زیرسازی برای دیوارهای سبز و وال گرین ها

3- کاربرد در تجهیزات مخابراتی و ماهواره ای 

4- کاربرد در تجهیزات صنعتی

  • از قبیل ساخت تجهیزات صنعتی، فیلترهای تصفیه، محفظه و استراکچر های صنعتی، شبکه های هوارسانی سپرهای اتومبیل

5- کاربرد در ساخت وسایل و مبلمان

  • از قبیل استفاده به عنوان زیرسازی در درب های ضد سرقت، تجهیزات امنیتی و…
  • استفاده در مبلمان مخصوص فضای باز و فضای شهری از قبیل انواع میز و صندلی های فلزی و…
  • استفاده در ست مبلمان و تجهیزات اداری و آموزشی

پاردیک مش، عرضه کننده انواع ورق اکسپندد متال

در این مقاله سعی کردیم 20 مزیت ورق فلزی اکسپندد متال را به طور کامل شرح دهیم با این حال، مزایای ورق اکسپندد متال به این بیست مورد ختم نمی شود و با توجه به کاربری های جدیدی که از این ورق ها کشف می شود روز به روز بر مزایای آن افزوده می شود. در عصر حاضر، خرید ورق اکسپندد متال و کاربرد آن در پروژه های مختلف بسیار مرسوم شده است از این رو پیشنهاد می شود برای خرید ورق اکسپندد متال حتما به نمایندگان فروش این ورق ها مراجعه کنید و به صورت متفرقه ورق ها را خریداری نکنید. گروه صنعتی پاردیک مش از تولید کنندگان برتر این ورق ها می باشد که با ارائه لیست قیمت ورق اکسپندد متال طبق استانداردهای قیمت گذاری آماده فروش انواع ورق اکسپندد با کیفیت استاندارد می باشد.


برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان پاردیک تماس بگیرید


03136685368 – 03136672141

1 دیدگاه

پاردیک مش تولیدکننده انواع ورق های متال مش یا استرچ متال،اکسپندد

نهایت خلاقیت و نوآوری

با ورقه های متال مش

محصول کاربردی گروه صنعتی پاردیک

گروه صنعتی پاردیک

گروه صنعتی پاردیک با نام سابق شرکت پوشش، فعالیت خود را در زمینه عایق های ساختمانی از سال 1357 آغاز کرده است .این مجموعه در جهت پیشبرد اهداف خود در صنعت ساختمان از سال 1381 اقدام به همکاری با شرکت های بنام خاورمیانه در صنعت تولید درب وپنجره های دو جداره نمود و پس از قریب به یک دهه کسب تجربه و تخصص در امور مختلف این صنعت ، فاز اول کارخانه تولیدی خود را با بهره گیری از دستگاه های تمام اتوماتیک وCNC روز دنیا در سال 1391بنا نهاد و سپس در فاز دوم انواع ورقه های کششی متال مش را آغاز کرد.

پاسخگویی پشتیبانی: ۱۷:۰۰ – ۰۰۸:۰
نشانی: اصفهان، خیابان سعادت آباد
شماره تماس: ۹۵۰۱۶۹۵۰-۰۳۱